2024

Nastartuj knihovničku

Po Liberci jsme ukryli sedm dřevěných ptáčků. Na každém ptáčku se nachází jedno písmeno. Pokud složíte slovo a přijdete nám jej říct do Knihovny pro děti a mládež, může vaše třída vyhrát set 6 knížek, který utvoří základ pro vaší třídní knihovničku. Jednotlivá místa můžete určit z fotografií.
Také můžete volat na: +420 482 412 162.

Hra je určená pro školní skupiny od 1. do 6.třídy
Vyhrávají tři nejrychlejší

Soutěž byla ukončena. 

Soutěž Nastartuj knihu skončila. Probíhá vyhodnocení přijatých prací. Sledujte průběžně náš web. Nejlepší náměty budou použity do festivalové knihy. Další vybrané práce budou prezentovány v rámci výstavy v Kavárně Pošta během festivalu.

2023

 

Skryté příběhy

 

Znáte aplikaci Skrytý příběhy? Skryté příběhy jsou mobilní hra pro zvídavé děti, která vás zavede na desítky míst, kde zažijete zajímavá dobrodružství. Projděte si jakoukoliv z tras Skrytých příběhů v Liberci a můžete vyhrát odměnu. Pravidla jsou následující:

Níže naleznete seznam liberckých tras. Ať už jako jednotlivec, nebo jako školní skupina si zvolte trasu, kterou do 9. června absolvujete. Jako důkaz zašlete na email info@tripeduca.com nebo během veletrhu sdělte jméno svého týmu (případně registrační email), který jste pro přihlášení do aplikace použily. Po skončení festivalu bude vylosován výherní tým, který získá odměnu.

Seznam libereckých tras:

  1. Město vzpoury, Albrecht z Valdštejna, rok 1623
  2. Liberecká okupace, V. Havel, rok 1968
  3. Liberecký rytíř, legenda rytíř Roland
  4. Rytíř v ZOO, první zoologická zahrada, rok 1895
  5. Stavba století, K. Hubáček, stavba rozhledny Ještěd, rok 1964
  6. Čertí kameny, malíř Patočka, rok 1978
  7. Nový prales, přeměna lesa v okolí Ještědu, 2004
  8. Nejrychlejší sáňky, R. Kauschka, sáňkařské mistrovství Evropy, 1914