Kočičí rytíř – komiks II – Jie Jü-tchung 

Tchajwanská manga tvoří významnou součást současné tchajwanské kultury. Představují umění mladé generace tchajwanských umělců, která dokáže oslovit české teenagery a otevře jim cestu do světa tepajícího životem. Objeví svět, kde démoni hledají starodávný poklad a shromažďují se na
malém ostrově chráněném duchy přírody – na Tchaj-wanu. Zvěřinec démonů vycházející z Klasické
knihy Hor a moří odráží zvláštnosti moderní společnosti v tomto fantastickém, ale milém příběhu, který byl oceněn několika cenami.K očičí rytíř a Měsíční bohyně je druhý svazek v sérii komiksů o Rysovi, kočičím rytíři.

O autorovi:

Jie Jü-tchung: Kreslíř autorských manga komiksů, do kterého se přerodil z businessmana. Odpromoval na Katedře výtvarných umění Tunghajské univerzity. Již jeho dětský sen byl kreslit manga a vždy mu šla dobře tušová malba témat žánru bojových umění. Doufá, že tuší kresleným komiksem dokáže vyjádřit příběh skrytého nitra čínské kultury.

 

Slovo, znak, obraz

Mi:Lu Publishing – prezentace 10 let výročí

Mi: Lù Publishing v překladové literatuře se  věnuje hlavně dílům oceňovaných tchajwanských autorů a publikování české literatury na Tchajwanu. Výstava obsahuje vývoj významné části mezinárodní kulturní výměny za posledních 10 let.

František Skála 

Tam uvnitř něco je

Tam uvnitř něco je je název knihy Tomáše Peřiny (*1980, Praha), která byla letos nominována v rámci ceny Magnesia Litera – DILIA Litera za debut roku. Prapodivné   koláže   zaujmou nejen  dětského a pubertálního diváka, ale i dospělého. Vtáhnou vás do snově hrůzné, až morbidní  fantazie strachu a bizarnosti. Ilustrace, které zachycující podivné příšery a roztodivné předměty, evokují pitoreskní představy a obsahují sarkastický humor a vtipné hříčky, umocňují pocit napětí, až „mrazení“. Tam uvnitř fakt něco musí být, když po přečtení knížky chce se člověk skrýt pod peřinou a tam si snít.

Jiří Fixl – Ilustrace

V rámci festivalu budete moci navštívit výstavu grafika, ilustrátora a výtvarníka pana Jiřího Fixla.