Free Cinema a Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu(ASFAV) jsou společnosti zabývající se filmovou výchovou, kteří přijedou do Liberce, aby seznámili žáky s publikacemi Filmouka: Průvodce světem filmu a audiovize od autora Petra Pláteníka a Malí fotografové od autorů Jiřího Forejta a Terezy Nové.

A o co v obou workshopech půjde?

Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu uvádí: filmový workshop s knížkou
Filmouka
V průběhu workshopu autor jedné kapitoly Jiří Forejt představí nově vydaného průvodce světem filmu a audiovize pro žáky, rodiče i učitele s názvem Filmouka. V praktickém
workshopu žácci zjistí, co vše Filmouka obsahuje a jak s ní mohou dál pracovat třeba i doma. Součástí je multimediální platforma s filmovými ukázkami (které si ukážeme), obrazovými materiály a pracovními listy, interaktivně propojená s učebnicí prostřednictvím QR kódů, kterou se díky workshopu žáci naučí aktivně obsluhovat. Filmouka je unikátním průvodcem pro žáky, rodiče i učitele, který vysvětluje vše podstatné, co je spojené s filmem a audiovizuální kulturou.

Free Cinema uvádí: fotografický workshop s knížkou Malí fotografové
Krátce si představíme knížku Malí fotografové, která je vyhrála ocenění za nejkrásnější knihu roku v kategorii Učebnice a další didaktické pomůcky. Má krásné ilustrace s milým příběhem. Následně detailně prozkoumáme jednu z kapitol, a sice hru s perspektivou! Stačí mít s sebou své mobilní telefony, a ukážeme si zajímavé a originální triky, které pak můžete dále využívat ve své tvorbě. Jako třešničku na dortu se seznámíme také s analogovými fotoaparáty. Vyzkoušíme si je, a nakonec si každá třída odnese domu fotku z oblíbeného Instax fotáku.

Oba workshopy proběhnou ve čtvrtek a v pátek od 9:00 a 11:00 hodin.