Dobrodružství Jindry, Vojty a Terky mělo mít pouze jeden díl, avšak ohlas  na Tajemství jeskyně pokladů byl natolik velký, že se autor Petr Hugo Šlik nakonec rozhodl dobrodružství z Klárova rozdělit do čtyř samostatných knih (Kromě již zmíněného Tajemství jeskyně pokladů to jsou Ve staré cihelně se svítí, Po stopách ztraceného syna a
Záhada dračího klíče). Vznikla tak skvělá dobrodružná série, se kterou autor přijede letos za dětmi do Liberce, aby jim ji představil. Společně se tak vydají po stopách města, ve kterém hrdinové žijí, a budou odkrývat tajemství ulic i budov v nich.

Další kniha, se kterou se budou děti moci během festivalu seznámit, se jmenuje Ztracený na Nevděku a vypráví příběh Davida Bílka, který uteče ze školního výletu, když jej spolužáci neprávem obviní z krádeže mobilu. Proč je ve třídě neoblíbený? Proč má pocit, že si na něj učitel zasedl? A jak si poradí se dvěma gaunery, kteří v podzemí města Žlutice hledají dávný poklad z husitských válek? Toto jsou některé otázky, na které budou Petr Hugo Šlik s dětmi hledat odpovědi, a možná na konci dostanou také indicie k nalezení bonusové kapitoly ukryté v tajné schránce na zřícenině hradu Nevděk.

Více o bonusové kapitole ke Ztracený na Nevděku

Všechny knihy vydalo nakladatelství Albatros a ilustrace k nim doplnil Petr Morkes.